Tábor pre neposlušné deti – Neporiadnica

Tak už je to tu. Čas prázdnin prišiel. Čo robíte cez prázdniny vy? Idete na výlet? Chodíte k starým rodičom? Alebo idete do tábora? Veru tak, tábor je veľmi pekným miestom na trávenie prázdnin. Existuje však jeden tábor, do ktorého by ste sa určite dostať nechceli. Je to tábor pre neposlušné deti. Do tohto tábora chodia deti, ktoré robia nejaké lotroviny. Rodičia dúfajú, že sa tam napravia, no podarí sa im to? Čítajte!

Viete, kto je to neporiadnik? Neporiadnik je človek, ktorý má vo veciach stále neporiadok. Neporiadnica je napríklad aj Evička. Žiacku knižku má strčenú v kvetináči. Tenisku medzi plyšákmi. Klobúčik je strčený za knihami. A potom sa ani nečudujme, že Evička vždy niečo stráca a dlho hľadá. Bolo to tak aj doma, aj v škole.

Rozprávka na čítanie - Tábor pre neposlušné deti Neporiadnica
Tábor pre neposlušné deti Neporiadnica

Týždeň po vysvedčení mala Evička s rodičmi cestovať k moru. Deň pred odletom lietadla mamička Evičke pekne zbalila veci. Nachystala jej kufor i batoh a spoločne sa tešili z nasledujúcich dní. Lenže Evička v noci pred odletom hľadala kvapky proti kašľu. Vyhádzala celý kufor a keď kvapky našla, všetko len tak letmo nahádzala zase späť. Teda Evička si myslela, že všetko!

Cestovný pas jej pri tom prehadzovaní vecí vypadol a do kufra ho Evička nevrátila. To bolo zmätkov na letisku, keď sa zistilo, že Evička nemá pas a nemôže bez neho nikam letieť! Ocka skoro trafil šľak! A tak lietadlo odletelo, ale bez Evičky a jej rodičov. No a Evička išla do tábora pre neposlušné deti.

V tábore sa Evička dostala na izbu k Zuzke a tá bola ešte väčšia neporiadnica ako ona! V izbe sa nedalo pohnúť a okrem toho, že Zuzka rozhadzovala svoje veci, rozhadzovala aj Evičkine, a to sa Evičke vôbec nepáčilo. Mobil si našla v lekárničke. Krém na opaľovanie medzi hračkami. Desiatu v skrini.

Darmo Evička prosila pani vychovávateľky, aby ju dali do inej izby. Nič nepomohlo. Evička do konca tábora prežívala so zaťatými zubami a keď sa vrátila domov, okamžite si všetky veci pekne poupratovala tak, aby vždy vedela, kde čo má. Lebo bývať s neporiadnicou teda nie je nič moc. O tom už vďaka táboru niečo vedela.

3.5/5 - (6 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *