O červenom autíčku

Bolo raz jeden malý blonďavý chlapček menom Vilko, ktorý sa ľúbil hrať s autíčkami. Jeho najobľúbenejšie, ktoré vo svojej detskej izbe mal, bolo červené autíčko Redko. Nebolo to však obyčajné autíčko, bolo to čarovné autíčko, ktoré strážilo Vilka odkedy sa narodil.

Vždy keď prišiel chlapček so školy smutný, prišlo k nemu aby ho rozveselilo, a aby sa s ním mohol hrať. Vilkovi rodičia sa rozhodli, že pôjdu na dovolenku k moru. Vilko sa veľmi tešil! Do svojho batôžka s hračkami si nabalil všetky svoje obľúbené hračky, autíčka, skladačky, medvedíka Tedyho, ale aj svoje obľúbené červené autíčko. Červené autíčko Redko sa tešilo, že ide na výlet s Vilkom a že spolu zažijú nové dobrodružstvá na pláži. Keď už bol chlapček s hračkami pobalený, maminka mu ešte pomohla si zbaliť oblačenie. Keď už bola rodinka nachystaná, sadli do auta a vydali sa na dlhú cestu k moru.

Rozprávka na dobrú noc - O červenom autíčku
O červenom autíčku

Ako tak cestovali vo svojom veľkom aute, hodiny ubiehali a ubiehali. Vilko sa vzadu hral s autíčkom a mackom a občas si aj pospinkal. ,,Musím cikať!“ povedal zrazu ockovi, ktorý šoféroval. Už boli skoro na mieste v ich destinácii pri mori, no ocko zastavil na najbližšej benzínovej stanici, aby si dali prestávku a chlapček sa vycikal. Vilko si dal svoje obľúbené autíčko do vačku do teplákov, a utekal na toaletu. Keď sa rodinka vracala späť do auta, Vilko si veselo poskakoval a zrazu mu malé červené autíčko vypadlo z vačku na chodník. Rodinka sadla do auta a vydala sa na cestu k moru.

Jediný macko Tedy si všimol, že jeho kamarát, červené autíčko Redko nie je v aute, no malý Vilko si to stále nevšimol. Rodinka už bola blízko pri mori. ,,Mami nevidela si moje červené autíčko?“ spýtal sa Vilko maminky, keď ho nevedel nikde nájsť. Maminka ho však ubezpečila, že je určite niekde v aute. Chlapček maminke uveril, i keď mal pocit, že autíčko tam nie je. No a čo naše malé červené autíčko? To smutne stálo na chodníku pri benzínovej stanici. Rozhodlo sa, že to len tak nenechá a smelo naštartovalo. Utrelo si slzičky, snažiac sa ich veľké auto dobehnúť. Avšak malé červené autíčko nebolo také rýchle a nemalo dosť síl.

Autíčko Redko sa však nevzdávalo! Naše malé autíčko nevedelo kade má ísť, ale videlo smer, diaľnicu, ktorým jeho rodinka šla. Rozhodlo sa, že sa ich vydá hľadať po tej ceste po ktorej šli. Chvíľku si oddýchlo v lese pri diaľnici, kde počkalo kým prestane pršať. Chlapček Vilko je jeho najlepší kamarát, nemôže ho predsa sklamať. A našiel náš Redko svoju rodinku a Vilka? To sa milé deti dozviete v ďalšej časti.

4.7/5 - (78 votes)

1 Comment

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *