O nástenke s výkresmi

Deti mali radi najviac zo všetkých predmetov výtvarnú výchovu. Nemuseli sa tam učiť a mohli si maľovať. A to sa im páčilo. Pani učiteľka im nedávala pätorky, ale vždy len samé jednotky,  a to bolo tiež super. Na konci mesiaca pani učiteľka pozbierala tie najkrajšie výkresy a prekvapila deti tým, že ich zavesí pri zborovni na nástenku.

Keď budú rodičia chodiť na rodičovské združenia, prvé, čo uvidia keď prídu, budú ich krásne kresby. Deti sa tešili a boli hrdé, že práve ich výkresy tam budú visieť. Tie deti, ktorých výkres tam nezavesila, boli naopak smutné. Najviac smutný, ba priam nahnevaný bol malý Jurko. Nakreslil také krásne auto a nebude tam visieť. Veru sa aj pohádal s pani učiteľkou! Prečo tam to moje auto nebude visieť? Prečo tam visí jej kvetina? Kvetina nie je ani spolovice taká zaujímavá, ako auto! Darmo pani učiteľka Jurka utešovala, že jeho auto zavesí na nástenku nabudúce, Jurko si nedal povedať a stále si hundral popod nos čosi o nespravodlivosti.

Rozprávka na dobrú noc - O nástenke s výkresmi
O nástenke s výkresmi

Potom prišla tá slávnostná chvíľa a všetko sa pripravovalo na rodičovské združenie. A výkresy sa zavesili na nástenku!  Deti chodili okolo nástenky, ukazovali na vybrané výkresy a hodnotili. Aj ostatným učiteľom sa výkresy páčili.  Aké sú len krásne a akí sú tí žiaci šikovní! A potom prišiel večer a všetci išli domov. Keď sa však vrátili ráno do školy a prechádzali okolo zborovne, nemohli deti a učitelia uveriť vlastným očiam! Výkresy boli zničené! Všetky boli mokré a pokrčené! Niekto ich oblial vodou! Deti boli nahnevané! Ich práca vyšla nadarmo a rodičia nebudú vidieť krásne vyzdobenú školu! A kto za to môže? Kto je vinník? Deti si okamžite spomenuli na Jurka! Isto to urobil on! Večer mal ešte v telocvični futbalový tréning. Vkradol sa sem a zničil výkresy.

Deti išli za Jurkom a obvinili ho. Ten sa ale bránil, že nič nespravil. Možno by sa boli bývali aj pobili, keby neprišla pani učiteľka! Tá deti od seba odtrhla a zavolala do vestibulu. Tam stála pani upratovačka a deťom sa ospravedlnila. To ona nechtiac obliala výkresy vodou, keď umývala dvere za nástenkou! Deti sa zahanbili. Zahanbene pozreli aj na Jurka a nevedeli, čo povedať. Potom ich k tomu posmelila pani učiteľka. Ospravedlnili sa Jurkovi, že ho obvinili z takej škaredej a zákernej veci. A ako ospravedlnenie už nekreslili nové výkresy, ale na nástenku zavesili jeden jediný výkres – Jurkove auto!

4.8/5 - (29 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *