Vianočná hviezda

Nebolo to ani tak dávno, čo sa odohral príbeh, ktorý vám dnes poviem. Stalo sa to v kúzelnej krajine, kde Ježiško chystá darčeky pre deti. Pomáhajú mu malí vianočné škriatkovia. K svojej práci majú radi vianočnú náladu, ktorú im nosia vianočná hviezda. Je to tá najjasnejšia, trblietajúca sa hviezda na najvyššom stromčeku na svete.

Rozprávka, ako škriatok ukradol hviezdu z vianočného stromčeka.
Vianočná hviezda. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Nanešťastie sa takto jedného zimného rána škriatkovia chystali do svojej dielne, keď zbadali, že ich Vianočná hviezda chýba. „U ligotavej hviezdice! Niekto nám ukradol hviezdu!“ zvolal Šikulko ako prvý a hneď všetci začali panikáriť. „Aký zloduch nám ju mohol ukradnúť?“ spytoval sa Drievko. „Veď takto ukradol Vianoce všetkým deťom. Toto nesmieme nechať len tak!“ povedal odvážne Šťastko a všetci s ním súhlasili. 

A tak sa škriatkovia spolu vybrali do neďalekého lesa, aby našli toho nehanebníka, ktorý im ukradol ich Vianočnú hviezdu. V lese však bolo pusto, ticho a ako išli, tak nikoho nestretli. Blúdili celý deň, až sa blížilo k večeru a pomaly sa začínalo stmievať. Keďže nechceli ostať v zime a tme na noc, tak sa chcel pobrať späť. Vtedy však zbadal Dlháň v diaľke jaskyňu, z ktorej vychádzalo svetlo. Škriatkovia sa tým smerom hneď vydali, a keď boli pri jaskyni, tak nakukli do vnútra. Tam sedel pri menšom ohníku starý škriatok, no tento bol oblečený v čiernom. Vedľa neho bola aj ukradnutá Vianočná hviezda a takto si rozprával: „Šikovný som, dobrý som, hviezdu som vzal škriatkom. Niet hviezdy, niet radosti, niet viac ani mojej zlosti. Keď teraz hviezdu budem mať, nik okrem mňa sa nebude radovať.“ 

Škriatkovia sa preľakli, no napriek tomu neutiekli. Nemôžu predsa nechať ich hviezdu takémuto zloduchovi! I vymysleli plán, ako hviezdu získajú späť. Balič, ktorý obväzuje darčeky stuhami mal aj teraz zopár pri sebe. A tak sa rozhodli, že počkajú, kým ten zloduch zaspí, a potom ho zviažu a hviezdu si vezmú. Netrvalo dlho, a po teplom guláši zaspal zloduch ako batoľa. Škriatkovia neváhali ani minútu a potichu cupitali dovnútra. Pomocou stúh zviazali zloduchovi nohy aj ruky, a potom vzali svoju Vianočnú hviezdu. 

Keď sa vrátili do svojej dielne, tak hviezdu vrátili na vrch stromčeka. Vtedy si opäť začali pospevovať a radovať sa, ako predtým. Dokonca stihli aj dokončiť všetky darčeky pre detičky. A čo ten zloduch? To nik nevie, ale Vianočnú hviezdu sa už viac ukradnúť nepokúsil. 

4.3/5 - (30 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *