Vianočné pozvanie

Milé deti, určite si spomínate na veselého chlapčeka Olivera z malého mesta, ktorý miloval Vianoce. Každý rok spolu s celou rodinou ozdobovali dom a vytvárali vlastné ozdoby. Miloval čaro Vianoc a to ako všetci spolu dom a stromček zdobili.

Tento rok však ocko veľa pracoval a doma s ozdobami toľko pomôcť nevedel. Maminka a aj sestrička Evička sa snažili Oliverovi zdvihnúť radosť a ozdobovať spolu no akosi nič nezaberalo. Oliver bol nešťastný, no pri prechádzke natrafil na susedku Milku, ktorej poctivo pomohol a odniesol nákup až domov. I tá bola vždy na Vianoce smutná práve z toho, že bola sama. Vianoce milovala, no sama si ich akosi užiť nevedela. Pani susedka Olivera za pomoc pohostila a porozprávala mu všelijaké príbehy z jej detstva. Chlapčekovi sa akosi hneď zdvihla nálada. Keď v tom dostal nápad! A dnes sa všetci dozvieme aký nápad dostal Oliver.

Rozprávka na dobrú noc - Vianočné pozvanie
Vianočné pozvanie

Chlapček, inšpirovaný príbehmi s milou pani susedkou Milkou, dostal výborný nápad. Akoby sa mu malá žiarovečka rozsvietila nad hlavou. Keď mu ozdobovať nemôže pomôcť ocko, zavolá k nim na pomoc pani susedku Milku. Veď aj tak je stále sama…pomyslel si chlapček. S jej príbehov totiž pochopil, že mala krásne Vianoce, no už dlho je sama a málo sa smeje. A keďže je sama, tak Vianoce neoslavuje. Chlapček dostal nápad, že to zmení. Samozrejme, so súhlasom jeho rodičov naplánovali príjemný deň plný zdobenia, pojedania koláčikov a spievania kolied.

 Ako deň ubiehal Oliverov dom sa rozžiaril radosťou a chlapček už viac nebol smutný. Bol rád, že pani susedka Milka už nebola sama a konečne sa smiala a tešila z Vianoc. Dokonca aj ocko prišiel skôr z práce a ku všetkým sa pridal. Oliver sa veľmi tešil. Evička, ocko, maminka i Oliver spolu práve vyrábali vianočnú papierovú sieť zatiaľ čo pani Milka piekla svoje vychýrené chutné linecké koláčiky a popritom im rozprávala príbehy o minulých Vianociach a v očiach jej žiarila nostalgia. Krb len v pozadí krásne praskal.

Jednoduchý akt pozvania zmenil Oliverovi a jeho rodine celé prázdniny. Zistili, že skutočná podstata Vianoc nespočíva len vo výzdobe alebo veľkolepých slávnostiach, ale práve o teple spolupatričnosti a radosti z darovania. Boli radi, že pani susedke mohli takto zlepšiť náladu. Dokonca pani Milku pozvali i k Štedrovečernému stolu. Veď predsa nik by na Vianoce nemal sedieť sám. A všetko nakoniec dobre dopadlo.

Domček žiaril krásou ozdôb, pani susedka už viac nebola sama a ockovi sa podarilo vybaviť viac voľna v práci. Oliver bol šťastný.

A keď mesto pokračovalo v oslavách a všade na ulici ste počuli vianočné koledy, smiech či radosť z darčekov, Oliverov akt láskavosti sa stal príbehom, ktorý všetkým pripomína, že skutočný duch Vianoc je o zdieľaní lásky, radosti a dobrej vôle so všetkými.

4.5/5 - (28 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *