Ako si Mia začala umývať zúbky

Určite si pamätáte príbeh o kučeravom dievčaťku Mii, ktorá si nechcela umývať zúbky. Avšak presvedčila Miu kúzelná víla, ktorá zavítala v jeden večer do jej malej izbičky?.. To hneď zistíme! Po návšteve víly, ktorú síce Mia nevidela, pretože sa jej víla neukázala a už ani neozvala, si povedala, že sa zmení. Hneď ráno vstala, pozrela sa pod vankúšik, no svoj malý mliečny zúbok tam stále mala.

Nevadí, budem si ich poriadne umývať a ona sa pre neho určite vráti a ukáže sa mi, povedalo si dievčatko a utekalo do kúpeľne si umyť zúbky. ,,Mia, čo sa deje? Ty si umývaš zúbky?“ spýtala sa prekvapivo mamina. ,,Áno, zúbková víla mi povedala, že príde a ukáže sa mi až vtedy, keď budem poslúchať a poctivo si umývať zúbky!“ odpovedala Mia maminke. Maminka sa veľmi tešila a dúfala, že to dievčatku vydrží, a nie je to len nejaký jej výmysel. Mia išla po raňajkách dať ešte papať svojmu psíkovi Dobríkovi a pomohla ockovi nakŕmiť svoje obľúbené prasiatka. Potom ju maminka odviezla do školy.

Rozprávka pre deti Ako si Mia začala umývať zúbky
Ako si Mia začala umývať zúbky, Anička I.

      V škole Mia porozprávala svoj príbeh o víle všetkým svojím spolužiakom. ,,A myslíš, že je to pravda? Čo keď sa ti to len snívalo?“ spýtal sa jej spolužiak Miško. ,,Jasné, že je to pravda! Keď si budete umývať poriadne zúbky a odpadne vám nejaký mliečny zúbok, príde vás pozrieť zúbková vila!“ povedalo dievčatko presvedčivo. Chlapček jej však neveril a začal sa smiať. ,,Veď uvidíš, že mám pravdu!“ povedalo hrdo dievčatko a popravilo si svoje ružové šatočky. Nevadilo jej, že jej chlapček neverí, pretože ona tomu verila a to bolo dôležité.

Po škole prišla Mia domov a okrem úloh zo školy pomáhala rodičom i s prácou na farme. Po práci na farme prišla chutná večera. Maminka  bola však zvedavá či si Mia pôjde sama umyť svoje zúbky. A tak sa aj stalo! Dievčatko po večeri, utekalo rovno do kúpeľne si umyť zúbky. Rodičia sa z toho veľmi tešili. Po večernej hygiene, maminka prečítala Mii a samozrejme i jej psíkovi Dobríkovi rozprávku na dobrú noc, dala jej pusu na čielko a odišla.

Dievčatko však ešte nespinkalo, čakalo totiž na zúbkovú vílu. Keď už dievčatko padalo do ríše snov, začula opäť trepot krídel. ,,No Mia, videla som, že si svoj sľub dodržala a zúbky si si poctivo umyla a dúfam, že to tak aj zostane!“ povedala čarovná víla, ktorú však Mia stále nevidela. ,,Áno zostane. Budem si zúbky umývať stále i ráno i večer!“ povedalo veselo dievčatko. Zrazu sa pred Miou na postieľke objavila malá víla. Zúbková víla sa vznášala nad perinkou a viali jej len krásne fialové šatôčky. ,,Dobre, beriem ťa za slovo a dúfam, že svoj sľub pekne dodržíš!“ povedala víla a mávla čarovným prútikom. ,,Tak sa vidíme, keď ti opäť vypadne mliečny zúbok!“ dodala víla keď Mia zaspinkala.

Dievčatko si už ráno pod vankúšikom nenašla svoj mliečny zúbok, ale pár koruniek a dokonca i malé modré pierko z krídelka víly. ,,Zobrala si môj mliečny zúbok!“ povedalo veselo dievčatko maminke, keď si šla poctivo ráno umyť svoje zúbky.     

A dodržala kučeravá Mia svoj sľub a umýva si stále zúbky? Samozrejme! Dievčatko si teraz poctivo každé ráno i večer umýva zúbky, dokonca už ani nepapá toľko sladkostí a čaká kedy jej vypadne ďalší mliečny zúbok, aby stretla svoju kamošku zúbkovú vílu. A bol to len sen, alebo sa to stalo naozaj? To je milé detičky len na vás a zistíte to, keď si budete poriadne umývať svoje zúbky.

4.8/5 - (90 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *