Halloween v našej škole

V škole na Malinovej ulici sa čoskoro konal Halloween. A to znamená, že celá škola bola prezlečená do hrozivého šatu. A dievčatko menom Sára sa už nevedela dočkať! Tešila sa na párty v jej triede, kde sa ona aj jej spolužiaci prezlečú za strašidlá či hrozivé monštrá.

Nevedela však prísť na to, za aké strašidielko pôjde! Najviac sa tešila na strašidelné maškrtky, cukríky v tvare hadov či pavúkov a príbehy, ktoré im pani učiteľka porozpráva.

Halloween sa konal už tento piatok! Bol koniec októbra a celú školu okrem opadaného farebného lístia na dvore zdobili aj vyrezané tekvičky či vyrobené papierové strašidlá, ktoré detičky spolu s pani učiteľkami vyrobili.

Rozprávka pre deti - Halloween v našej škole
Halloween v našej škole

Triedu 3.B zdobili papieroví duchovia a vyrobené pavučiny zo starých záclon. Najstrašidelnejšie však vyzerali vyrobené čierne pavúky… a tých ich osem nôh a tučné bruško.. jój tí boli ale strašidelní! No, ale predsa boli len z krepového papiera a za nohy mali čierne tikadielka…hovorila si Sára. A aj hnedovlasé dievčatko už malo vybratú masku. V piatok pôjde za čarodejnicu! Celý víkend totiž okrem robenia úloh pozerala Harryho Pottera!

       Sáre zazvonil budík a vyskočila na nohy. ,,Dnes je Halloween!“ zvolala od nadšenia! Umyla sa, obliekla si čierne šaty posiate pavučinkami a na hlavu si dala čarodejnícky klobúk. Maminka ju potom namaľovala ako pravú čarodejnicu!  Samozrejme nesmela chýbať ani metla a prútik! Ocko jej urobil lievance v tvare tekvičky. ,,Jój, ale som sa ťa zľakol!“ zasmial sa Sárkin ocino, keď ju zbadal a podal jej lievance. Dievčatko sa potešilo, napapalo sa a vybralo sa do školy. Dnes sa v škole budú učiť len dve hodiny. A potom hurá oslava. V škole by ste na detičky učiace sa nenatrafili..ale na pravé monštrá či strašidlá! Boli tam čarodejnice, kostričky, duchovia, tekvičky, dokonca i samotný vlk! Detičky sa zrazu začali hádať o to kto má najlepšiu masku. ,,Ja mám najlepšiu som hrozivý vlk!“ povedal  posmešne Robko. ,,Nie ja mám!“ zvolala Sárka a ukázala na svoj prútik. A pridali sa aj ďalší a potom ďalší spolužiaci. Keď v tom sa zrazu v triede zhaslo svetlo a svietili len malé lampášiky, ktoré boli závesené pri vyrobených pavučinách.

,,Č-čo to bolo?“ spýtala sa Sárka vyplašene spolužiaka Robka. Ten len neveriacky pokrútil hlavou. ,,Ja sa bojím!“ skríkla spolužiačka Lenka. Detičky sa k sebe tisli a držali sa za ruky. Triasli sa hrôzou.

 ,,Nie je pekné sa hádať!“ ozvalo sa zrazu čosi hrozivo v rohu miestnosti pri dverách. ,,každý má peknú masku!“ zvolalo.

Detičky sa k sebe tisli ako nikdy pred tým: ,,Sľubujeme, že sa už hádať nebudeme!“ povedali naraz deti.  Zrazu odtiaľ vyšla pani učiteľka v šatách ježibaby. Nie lenže vyzerala hrozivo..ona aj hovorila hrozivo! V rukách niesla tácku plnú strašidelných sladkostí a na tvári mala úsmev. 

Detičky vybuchli do smiechu: ,,Pani učiteľka vy ste nás ale vystrašili!“ zvolali a pustili sa do sladkostí a jahodového džúsu. Pani učiteľka potom deťom vysvetlila pôvod , príbeh Halloween-u a  detičky popritom maškrtili. A potom sa začalo to najlepšie ..diskotéka! A veru už sa nikto nehádal kto má najlepšiu masku! Všetci spolu veselo tancovali a zabávali sa.

4.7/5 - (40 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *