Letné kino

Lucia a Lukáš boli veľmi nahnevaní. Rodičia im totiž zakázali ísť spolu s nimi na letné kino. „ Žiadne také. Film sa začne premietať až večer. To už je tma a zima. Nachladnete. A okrem t oho, ten film určite nie je pre deti. Budú tam samé nepekné scény. Len vy pekne zostaňte s babkou doma a pozrite si niečo pekné v telke.“

Lenže deti chceli zažiť atmosféru letného kina. O letnom kine im už rozprávala susedka, ktorá na ňom bola minulý rok. Vraj tam bolo super a deti to chceli zažiť tiež – sedieť v noci pod hviezdami so susedmi a pozerať sa na film pre dospelých. To musí ale byť! A preto, keď im rodičia zakázali ísť s nimi boli nahnevaní.

„ V žiadnom prípade neostaneme doma. Keď babka zaspí, vykradneme sa z domu a pôjdeme na ihrisko. Sadneme si na bránu a pred tým, ako film skonči, sa vrátime domov.“  A deti tak aj urobili. Večer odprevadili rodičov a usadili sa s babkou za televízor. Prekvapivo zapli stanicu s vážnou hudbou a babka za chvíľu zadriemala.

Deti sa vykradli von a na bicykloch sa odviezli na ihrisko. Ihrisko už bolo plné a dokonca aj na bráne už sedelo veľa detí. Len- len, že si našli miesto, aby z neho videli na plátno. No letné kino nedopadlo tak, ako si predstavovali. Lukášovi bolo zima, lebo sa dobre neobliekol  a Lucia sa bála, pretože film naozaj nebol vhodný pre deti.  A to najhoršie – keď prišli domov – auto rodičov už stálo pred garážou a rodičia v prázdnej detskej izbe.

Deti tento výlet naozaj oľutovali. Nieže dostali zaracha na posledné dva týždne prázdnin, ale Lukáš prechladol a ochorel a Lucií sa snívali nočné mory z tých nepekných filmových scén. Deti nakoniec potrestali sami seba a zistili, že rodičia mali pravdu a vedeli, čo je pre nich najlepšie.

4.9/5 - (17 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *