O nahnevanom školníkovi

V škole bola jedna osoba, ktorej sa deti veľmi báli. Bol to pán školník. Ten sa vždy tváril nahnevane a zamračene. Nikdy sa na nikoho neusmial a nikdy pre nikoho nemal milé slovo. Dokonca aj pani riaditeľka sa ho bála a oblúkom sa mu vyhýbala.

Najviac sa ho báli asi dievčatá z 2.C. Tie mali v pondelok poobede hudobný krúžok a pán školník bol večne nahnevaný, že tam behajú a on ešte nemôže pozamykať školu. Volal ich dievčiská nepodarené a ich spievanie označoval za jačanie. Dokonca bol taký protivný, že vždy keď začali spievať, zapol vŕtačku a vŕtal alebo vzal kladivo a búchal alebo vzal kosačku a kosil.

Rozprávka na dobrú noc - O nahnevanom školníkovi
O nahnevanom školníkovi

A to sa dievčatám nedalo vôbec, ale vôbec nacvičovať. Dievčatá boli o to smutnejšie, že o týždeň mali mať vystúpenie. Rozhodli sa teda, že budú nacvičovať u jednej z nich a nebudú už viac svojim spevom otravovať pána školníka.

Keď po tréningu dievčatá maľovali pozvánky, pani učiteľka ich prekvapila nápadom, aby pozvali aj pána školníka. Čože? Toho? Ten bol teda ten posledný, koho by chceli mať na svojom vystúpení. Veď aj tak by im to len ofrflal. Pani učiteľka ich ale presvedčila a tak spravili pozvánku a zaniesli ju pánovi školníkovi. Toho pozvanie neobmäkčilo. Povedal, že on nemá na podobné somariny čas a že aj oni by sa mali venovať niečomu zmysluplnejšiemu. Napríklad vareniu! Dievčatá odkráčali so sklonenými hlavami a na pána školníka zabudli.

O to bolo ich prekvapenie väčšie, keď ho tam zbadali. Sedel v poslednom rade. Mal oblečené sako a kravatu a dokonca si učesal aj vlasy! Dievčatá spievali o to hlasnejšie a o to viac sa snažili, aby sa mu svojim výkonom poďakovali, že prišiel.

Keď sa rozbehli za ním, nemohli uveriť vlastným očiam! Školník bol dojatý! Oči mal plné sĺz a utieral si ich do veľkej plátenej vreckovky! Nemohol ich prestať chváliť a nemohol sa prestať ospravedlňovať za to, ako sa k nim správal. Od tej doby bol školník ich najväčší fanúšik. Keď nacvičovali, muselo byť v škole absolútne ticho. Ba on sám chodil za nimi keď nacvičovali  a počúval ich pesničky. Pripomínalo mu to jeho maminu, ktorá tak krásne za mlada spievala!

4.7/5 - (47 votes)

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *