Rybka, korytnačka a žralok

Milé deti, určite si spomínate na naše kamarátky, rybičku Rory a zelenú korytnačku Kory, ktoré sa snažili cez veľký oceán dostať ku čistému moru plnému hravých delfínov. V dnešnej rozprávke sa dozvieme ako ich cesta pokračovala.

Rory a Kory veselo plávali a dúfali, že čoskoro stretnú nejakého veselého delfína, ktorý ich zavedie na miesto o ktorom Rory vždy snívala. ,,Ahoj nevieš ako sa dostaneme k údoliu delfínov?“ spýtala sa Rory malého morského koníka, ktorý plával pri zelených riasach. Avšak morský koník len nesmelo pokrútil hlavou.

Neskôr stretli dve kamarátky počas svojej cesty milú pani chobotnicu, ktorá sa hrala v piesku na dne mora. Veľká fialová chobotnička sa hrala s malými mušľami a prehadzovala si ich medzi chápadlami. Predstavila sa im ako Olinka. ,,Ale áno, prejdete tamtie útesy a ste tam!“ ukázala im jedným z chápadiel Olinka a pokračovala vo svojej hre s mušličkami. Rory jej pekne poďakovala a vydali sa na cestu.

Rozprávka pre deti Ryba, korytnačka a žralok
Ryba, korytnačka a žralok, Anička I.

Ako tak plávali naprieč útesmi malá Kory si všimla delfína. ,,Aha tam je delfín! Musíme byť už blízko!“ zvolala na korytnačka Kory. Zlatá rybka Rory neváhala a obe plávali rýchlo k veľkému modrému delfínovi. Avšak ako sa kamarátky približovali k delfínovi, začali si uvedomovať, že v jeho okolí nie sú žiadne rybky či iné tvory a to sa v mori tak často deje. Rory sa preto rýchlo zamyslela a uvedomila si, že to nie je delfín, ale žralok.

Rybka a jej kamarátka Kory sa tak zľakli, že sa nevedeli ani pohnúť. Už bolo neskoro na útek. Veľký žralok bol priamo pred nimi. Ich najväčší strach bol priamo pred nimi. Ale Rory sa nebála. Bola odhodlaná sa postaviť svojmu strachu a prehovorila. ,,Aaahoj, nevieš ako dostaneme k údoliu delfínovi..ja, myy..tam chceme veľmi ísť,“ povedala mu placho malá rybka. ,,Ty sa ma nebojíš?“ spýtal sa prekvapivo žralok. ,,Nie!“ povedala rybka, ktorá sa síce bála, ale bola odhodlaná nájsť to čo hľadá, aj keď ju od toho delil strach. Žralok sa na rybky usmial a prehovoril. ,,Nemusíte sa ma báť, všetci sa ma boja, preto som sám, nikto sa so mnou nechce hrať ani plávať. Iných žralokov nemám rád, nie sú dobrí ako ja.. ja jem len planktón a riasi,“ povedal im smutne.

Rory a Kory sa na seba pozreli, nabrali odvahu a spýtali sa žraloka, či s nimi nechce nájsť údolie delfínov. Ten nadšene súhlasil a celú cestu ich nie len sprevádzal, ale i ochraňoval. Vedel, že sú menšie a on ich musí chrániť. Predstavil sa im ako Tim. Tim bol síce žralok, ale nebol zlý, nejedol rybky ako ostatné žraloky, bol len smutný a to sa práve zmenilo, keď stretol Rory a Kory. A tak sa traja kamaráti, ktorí boli síce odlišní, ale spojil ich cieľ a kamarátstvo rozhodli nájsť údolie delfínov.

A tak korytnačka Kory, zlatá rybka Rory a žralok Tim plávali naprieč útesmi, keď sa v tom pred nimi začala voda meniť na priezračne čistú. Pred nimi sa objavili delfíny, ktoré veselo plávali a skákali na more. Rory neverila vlastným očiam, dokázala to. Vlastne oni to dokázali. Keby jedna malá rybka nenabrala odvahu a nestretla dvoch nových priateľov, nedokázala by to, čo dokázala s nimi. Spojil ich cieľ a vedela, že neobjavila len údolie delfínov, ale i nových priateľov.

4.7/5 - (89 votes)

2 komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *