Rybka na jej ceste za delfínmi

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna rybička, ktorá žila so svojou rodinou pod korálovým útesom. Malá zlatá rybička sa volala Rory. Jedného dňa sa Rory rozhodla, že sa vydá na dlhú cestu, chcela totiž objaviť priezračne čisté more, plné delfínov.

Vždy ich obdivovala. Rory sa teda rozlúčila so svojou rodinou a vydala sa na cestu. Plávala a plávala, po ceste stretla množstvo rybiek, chobotníc i tvorov, ktoré nepoznala, no nie všetky zvieratká boli k nej dobré. Avšak bola maličká a šikovná a vždy sa jej nejako podarilo preplávať preč od nebezpečia, ktoré na ňu vo vodách, ktoré nepoznala, čakalo. Keď prešla Rory cez tmavé more, ktoré nepoznala a nebolo také krásne ako jej domov, začala sa báť, že do údolia delfínov nikdy nedorazí. Mala však pocit, že už je blízko. Cítila to v plutvách.

Rozprávka pre deti Rybka na jej ceste za delfínmi
Rybka na jej ceste za delfínmi, Anička I.

Keď v tom sa jej malý zlatá plutva zachytila do veľkej siete. Snažila sa ako vedela, no nevedela sa dostať von. Práve tam, totiž niekto rybárčil. ,,Pomóc, pomóc!!“ kričala o pomoc Rory zatiaľ čo sa snažila dostať zo siete. Nevedela čo sa deje, nad sebou videla čosi veľké, bola to loď. Keď v tom sa vedľa nej objavila malá korytnačka, ktorá statočne prehrýzla sieť a rybičku Rory vyslobodila. ,,Poď musíme rýchlo plávať preč,“ povedala jej korytnačka. ,,Ahoj ja som Kory!“ usmiala sa na ňu malá zelená korytnačka keď odplávali do bezpečia. ,,Ďakujem za záchranu, neviem čo to bolo, ale bez teba by som tam zostala,“ povedala jej smutne Rory.

Malá Rory potom porozprávala Kory o svojom pláne dostať sa k delfínom a priezračne čistému moru. Chcela sa naučiť plávať ako oni. Kory sa rozhodla, že bude svoju novú kamarátku Rory na jej ceste sprevádzať. A tak Rory stretla novú kamarátku, ktorá ju nielenže zachránila, ale rozhodla sa ju aj sprevádzať na jej ceste za delfínmi. Dostala sa však naša dvojca statočných k údoliu delfínov? Čo na Rory a Kory ešte čakalo v mori? To sa milé deti dozvieme v ďalšej časti.

4.8/5 - (54 votes)

1 Comment

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *